ثبت نام آزمون نظام مهندسی در نوبت دوم سال 1396 در دی ماه آغاز شده و در اسفندماه برگزار می شود

زمان ثبت نام آزمون نظام مهندسی

آزمون نظام مهندسی هر ساله در هفت رشته مختلف از جمله : معماری (در سه گرایش ) ، عمران (در سه گرایش)، مکانیک، برق، نقشه برداری، شهر سازی و ترافیک برگزار می شود ، اولین دوره این آزمون در سال جاری روزهای پنج شنبه و جمعه – 20 و 21 مهر ماه برگزار شد و نتایج این آزمون در اواخر آذر ماه منتشر خواهد شد .

زمان ثبت نام آزمون نظام مهندسی (نوبت دوم در سال جاری) به احتمال زیاد در دی ماه آغاز میشود و نیز برگزاری آزمون نیمه اول اسفند 1396 در نظر گرفته شده است

به متقاضیانی که تمایل به ثبت نام آزمون نظام مهندسی دارند ، توصیه می شود :

1- اگر تاکنون عضو سازمان نظام مهندسی استان خود نشده اند هرچه سریع تر مراحل اداری عضویت در سازمان را آغاز نموده زیرا چنانچه عضویت در سازمان نظام مهندسی نداشته باشید حق شرکت در آزمون را هم نخواهید داشت

2- اگر در رشته های عمران و معماری قسمت (اجرا ) سابقه کار لازم را ندارند نیز پیشنهاد می شود در این آزمون شرکت ننمایند زیرا برای شرکت در این آزمون می بایست 3 سال سابقه کار داشته باشید .

3- یک توصیه برای مدارک کارشناسی ناپیوسته داریم :

سوابق کاردانی برای آزمون ورود به حرفه مهندسان به غیر از رشته عمران (محاسبات) و معماری (طراحی) در صورت هم رشته بودن با رشته آزمون، از تاریخ اخذ مدرک کاردانی تا زمان اخذ مدرک مهندسی به ازای هر 1 سال کامل یک سال و حداکثر دو سال به سنوات مهندسی اضافه خواهد شد ،(سنوات کمتر از 1 سال به تناسب در نظر گرفته می شود) در صورت هم رشته نبودن، سنوات کاردانی قابل محاسبه برای آزمون مهندسی نمی باشد.

به عنوان مثال سنوات کاردانی رشته نقشه برداری قابل محاسبه برای آزمون عمران و سنوات کاردانی رشته عمران قابل محاسبه برای آزمون نقشه برداری نیست. سنوات کاردانی جهت آزمون حرفه ای مهندسان رشته عمران (محاسبات) و معماری (طراحی) نیز قابل محاسبه نیست. ضروری است متقاضیان آزمون ورود به حرفه مهندسی دارای مدرک کاردانی، جهت اطمینان از هم رشته بودن مدارک کاردانی و کارشناسی خود، استعلام کتبی از طریق اداره کل راه و شهرسازی استان محل عضویت خود قبل از ثبت نام اطمینان حاصل نمایند.

ثبت نام آزمون نظام مهندسی در نوبت دوم سال 1396 در دی ماه آغاز شده و در اسفندماه برگزار می شود
5 (100%) 1 vote
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.